Agronóm - mechanizátor v rastlinnej výrobe

09.10.2018
Spoločnosť: AGROCONTRACT Mikuláš, a.s.

Miesto práce: Slovensko, okres Nové Zámky, Dubník, Mikuláš 631, 94655
Okres: Nové Zámky
Typ pracovnej Ponuky: Agronóm
Operátor strojov a zariadení
Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Agronomické zodpovednosti:

- Tvorbu a správu agronomického programu

- Práce na poliach

- Pripravuje plány hnojenia, osevný plán, skladbu osív a plánovanie operácií pre jednotlivé plodiny a parcely

- Pripravuje plány chemických postrekov

- Sleduje stavy porastov jednotlivých plodín

- Sleduje používanie chemických prípravkov na plodiny

- Kontroluje vykonávanie pracovných operácií a nastavenia používaných strojov a náradia

- Kontroluje kvalitu prijatých osív a hnojív

- Organizáciu dopravy pracovníkov na polia

Navrhuje:

- Spôsob skladovania osív pre jednotlivé plodiny v súčinnosti so skladom komodít

Zodpovedá za:

- Organizáciu prác na poliach

- Chemické ošetrovanie rastlín

- Evidovanie použitých materiálov

- Preberanie tovaru v súčinnosti so skladom

- Potvrdzovanie platnosti faktúr svojím podpisom 1x týždenne

Personalistika:

- Odmeňovanie podriadených pracovníkov v súčinnosti s mechanizáciou

- Evidencia a využívanie pracovného času v súčinnosti s mechanizáciou

- Mimoriadne navrhuje odmeny za dobre odvedenú prácu

- Včasné a pravidelné odovzdávanie pracovných výkazov zamestnancov

- Správa a aktualizácia vizuálnej komunikácie na pracovisku

- Zodpovednosť za BOZP, PO a ŽP na pracovisku aj na poliach v súčinnosti s technikom BOZP, PO a ŽP

Mechanizácia:

Navrhuje a predkladá:

- Pokyny a smernice v rámci pôsobnosti prevádzky

- Opatrenia pre zvýšenie technickej úrovne prevádzky

- Požiadavky na personálne, technické a materiálne zabezpečenie činnosti prevádzky

- Pracovné náplne zamestnancov prevádzky

- Hospodárenie s pohonnými hmotami a mazacími olejmi

- Neodkladné opravy strojov na poli a na dvore mechanizácie

- Tvorba a dodržiavanie plánu ostatných opráv a údržieb

- Evidencia opráv, údržby a výmeny prevádzkových náplní

- Technická kvalita vykonávaných opráv a údržieb

- Preškoľovanie pracovníkov prevádzky na údržbu a opravy a obsluhu všetkých typov strojov a zariadení v strojovom parku, vedenie evidencie o preberaní strojov a preškolení

- Dodržiavanie technologickej disciplíny

- Evidencia technických preukazov, technickej a prevádzkovej dokumentácie strojov

- Pravidelné vykonávanie kontrolných prehliadok a emisných kontrol v staniciach STK na všetkých strojoch a zariadeniach, kontrola mýtnych jednotiek

- Písomné nahlasovanie reklamácií v záručnej lehote a ich evidencia

- Evidencia nákladov(PH, mazanie a náhradné diely, opravy) a výkonov na jednotlivé stroje, excel/denne – mesačná uzávierka, GPS

- Evidencia všetkých škodových záznamov na strojoch a zariadeniach

- Zodpovednosť za stav budov a technických zariadení, nahlasovanie opráv a údržieb

- Zabezpečenie dostatočného počtu technicky spôsobilých strojov v súčinnosti s opravárenskou dielňou

- Preberanie nových strojov aj strojov po opravách

- Obhliadky vozidiel po nehodách v styku s poisťovňami

- Fakturácia opráv poškodených vozidiel pre potreby uplatňovania vyniknutej škody

- Zabezpečenie čistoty a hygienickej očisty strojov a zariadení

- Sledovanie a evidencia nákladov, výnosov, pohľadávok a efektívneho využívania finančných prostriedkov prevádzky podľa plánu

- Pripravuje podklady pre medzistrediskovú fakturáciu

- Organizáciu dopravy pracovníkov na polia v súčinnosti s agronómom a vedúcim dielne

- Organizácia doprovodu strojov na polia a z polí

- Vedenie ranného rozdelenia úloh pre zamestnancov RV a mechanizácie

Informácie pre uchádzača: Pracovný čas: od 7:00 do 15:30
Práca na zmeny: jednozmenný pracovný režim
Ponúkaný plat: od 650
Iné výhody:

práca na jednej z najväčších mliečnych fariem v Európe

odborné školenia

kariérny rast

odmeňovanie nadpriemerných výkonov

starostlivosť o zamestnancov

Požiadavky na zamestnanca

Stredné odborné vzdelanie v odbore poľnohospodár - mechanizácia

Zručnosti, schopnosti

Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • organizovanie a plánovanie práce
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • tímová práca
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • samostatnosť
  • manuálna zručnosť
  • fyzická zdatnosť

Ďalšie požiadavky:

bezúhonnosť

Osobnostné predpoklady
  • pozornosť
  • pamäť
  • praktické myslenie
  • cieľavedomosť
  • iniciatívnosť
  • trpezlivosť
  • spoľahlivosť
  • komunikatívnosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)

Minimálne požadované vzdelanie: stredoškolské bez maturity
Vodičský preukaz: Skupina: B

Informácie o spoločnosti

Názov spoločnosti: AGROCONTRACT Mikuláš, a.s.
Adresa: Mikuláš 631
94655 Dubník
Slovensko
Kontaktná osoba: AGROCONTRACT Mikuláš, a.s.
Kontaktné údaje: AGROCONTRACT Mikuláš, a.s.

Mikuláš 631
Slovensko

+421905207130